Zobacz jak pracujemy

Proces produkcji animacji może wydawać się skomplikowany… i czasami faktycznie taki jest. Przedstawiamy krok po kroku etapy powstawania animacji. Zdarza się, że niektóre kroki musimy przyspieszyć, przeskoczyć lub wykonywać równolegle, ale zawsze staramy się, aby końcowy efekt zapierał dech w piersiach :)

1. BRIEF

Dostajemy brief z referencjami, który jest dla nas bazą do dalszej pracy - dzięki temu wiemy, jakie są potrzeby klienta oraz wizja animacji.

2. SCENARIUSZ

Na tym etapie zbieramy informacje, analizujemy brief i przygotowujemy pomysły na animację. To również moment na spotkanie z klientem, żeby dokładnie dowiedzieć się, jakie ma oczekiwania.

3. STORYBOARD I CONCEPT ART

To pierwszy przełomowy moment w produkcji, bo wszystkie słowa zamieniamy w obrazy! Tutaj proponujemy stylistykę dla całej animacji oraz pokazujemy naszą propozycję graficzną dla poszczególnych ujęć.

4. ILUSTRACJE

Tu zaczyna się prawdziwa zabawa i ciężka praca - przygotowujemy ilustracje, które następnie trafią w sprawne ręce animatorów.

5. ANIMOWANIE

Animowanie to już bardzo zaawansowane stadium całej produkcji. To właśnie w tym momencie ożywiamy wszystkie pomysły.

6. SOUND DESIGN

Elementem postprodukcji jest udźwiękowianie - nagrywamy lektora, proponujemy kilka pasujących podkładów muzycznych i dodajemy niezbędne dźwięki!

7. GOTOWA ANIMACJA!

To jest ten moment, w którym zarówno my, jak i klient jesteśmy zadowoleni z owoców naszej pracy :)

*po każdym etapie potrzebujemy akceptacji klienta
*poprawki uwzględniamy na każdym etapie produkcji - tryb wprowadzania poprawek uzgadniamy z każdym klientem indywidualnie